The big and great university
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Парк "Централ"

2 posters

Go down

Парк "Централ" Empty Парк "Централ"

Писане  Лия Волтури Пет Ное 05, 2010 11:12 am

Това беше най-големият парк в града. Тук четири пъти в годината имаше панаири, на които се събираше почти целия град. Тук имаше площадки за каране на велосипеди и малка горичка, където хората можеха да си правят пикник.
Почти навсякъде имаше колички, където се продаваше сладолед, ход-дог и други вкусотии.
Лия Волтури
Лия Волтури
Студент по Археология, ЗБЗ
Студент по Археология, ЗБЗ

Брой мнения : 20
Join date : 04.11.2010

Върнете се в началото Go down

Парк "Централ" Empty Re: Парк "Централ"

Писане  Лия Волтури Пон Ное 08, 2010 11:22 pm

Седях тук, сама, пушеща цигара, с бира в ръка. Какво още можеше да се иска?! Беше един от първите ми дни в колежа, а аз още не познавах никого. Колко яко.
Днес не беше студено както обикновено. Времето беше спокойно. Лекия вятър леко полюшваше ужасните ми къдрици, заради които приличах на пудел. Или може би на бухал? Все едно. Така или иначе все още си стоях сама. Засмях се на себе си и дръпнах от цигарата. Издишах след няколко секунди.
Колко беше спокойно извън студентския квартал,където в момента се готвеха за буйни партита в братствата и сестринствата. А аз все още не бях се преместила в къщата на ЗБЗ. Бях прецакана.
Зад мен се чуха стъпки. Обърнах се и видях едно момиче. Повдигнах вежда и казах.
-Спокойно, жива съм!
Лия Волтури
Лия Волтури
Студент по Археология, ЗБЗ
Студент по Археология, ЗБЗ

Брой мнения : 20
Join date : 04.11.2010

Върнете се в началото Go down

Парк "Централ" Empty Re: Парк "Централ"

Писане  Габриела Еспино Вто Ное 09, 2010 9:24 pm

Денят беше прохладен, затова реших да се поразходя. Взех чантата си и излязох от вкъщи, тръгнах нанякъде, когато се озовах пред университета. След кратко мислене реших да вляза, може би някой ден щях да се реша и да продължа да уча. Поклатих леко глава. Тръгнах по една от алеите, а около мен туку-що завършили гимназисти оправяха багажите си и се местеха в къщите на братствата в които ги бяха приели. Изведнъж се озовах в парка и естествено, за моя късмет, се спънах в една пръчка. Докато се опитвах да запазя равновесие чух глас:
-Спокойно жива съм! - погледнах пред мен и видях, момиче с руса къдрава коса, и с бира и цигара. Усмихнах се и се приближих:
-Не съм се и съмнявала. Студентка? - момичето кимна. Подадох ръка напред и казах:
-Габриела, приятно ми е. А ти си? - усмихнах се и стиснах ръката на момичето.
Габриела Еспино
Габриела Еспино
Барман
Барман

Брой мнения : 5
Join date : 07.11.2010

Върнете се в началото Go down

Парк "Централ" Empty Re: Парк "Централ"

Писане  Лия Волтури Вто Ное 09, 2010 9:39 pm

Усмихнах се и казах.
-Да, студентка съм, първокурсничка. Ти също ли си студентка?-повдигнах вежда
.-Между другото се казвам Лия. Колежанския живот ми дойде твърде много и реших са се поуспокоя малко. Всички тези братства,сестринства, бла бла бла...измориха ме. Ще кандидатстваш ли за ЗБЗ? О, и не съм пияница и наркоманка, просто от нерви.-засмях се.
Лия Волтури
Лия Волтури
Студент по Археология, ЗБЗ
Студент по Археология, ЗБЗ

Брой мнения : 20
Join date : 04.11.2010

Върнете се в началото Go down

Парк "Централ" Empty Re: Парк "Централ"

Писане  Габриела Еспино Вто Ное 09, 2010 10:19 pm

Засмях се на момичето, не на Лия, която започна да се оправдава за бирата и цигарите:
-Няма проблем, нормално е да изпушиш. И не, не съм студентка, реших да си почина малко от ученето. - седнах на пейката до нея и блъкнах в чантата си, извадих една кутия цигари и я отворих, взех си една и насочих кутийката кум Лия:
-И аз пуша, и.. ако искаш си вземи от тези. - запалих цигарата и си дръпнах, след малко издишах:
-Знам, лош навик е, но пристрастява. - засмях се и пуснах запалката в чантата си:
-С каква специалност си?
Габриела Еспино
Габриела Еспино
Барман
Барман

Брой мнения : 5
Join date : 07.11.2010

Върнете се в началото Go down

Парк "Централ" Empty Re: Парк "Централ"

Писане  Лия Волтури Вто Ное 09, 2010 10:55 pm

Взех една от цигарите на Габриела и и подадох моята кутия.
-Вземи си и ти. Ами, археология. Трудна специалност е, но друго не ми се учи. Е, може би и фотография, тя ми е като втора специалност.-усмихнах се.-А ти какво учеше?
В този момент вятъра леко се увеличи и косата ми още повече почна са бухва.
-Извини ме, че приличам на бухал.-казах.
Лия Волтури
Лия Волтури
Студент по Археология, ЗБЗ
Студент по Археология, ЗБЗ

Брой мнения : 20
Join date : 04.11.2010

Върнете се в началото Go down

Парк "Централ" Empty Re: Парк "Централ"

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите